کد خبر:1932
پ
سید الشهدای کردستان
شهید حاج حسین روح الأمین را شاید بتوان با مجموعه خصوصیت های فکری، اخلاقی و سهم بالایی که در موفقیت های نظام در کردستان داشت، سید شهدای کردستان نامید. او از اوّلین سربازان مخلص امام و انقلاب بود که وارد کردستان شد

شهید حاج سید حسین روح­ الامین

حجه الاسلام و المسلمین سید موسی موسوی [۱] نقل کردند: شهید حاج حسین روح الأمین را شاید بتوان با مجموعه خصوصیت های فکری، اخلاقی و سهم بالایی که در موفقیت های نظام در کردستان داشت، سید شهدای کردستان نامید. او از اوّلین سربازان مخلص امام و انقلاب بود که وارد کردستان شد. در کمتر نبرد […]

حجه الاسلام و المسلمین سید موسی موسوی [۱] نقل کردند:

شهید حاج حسین روح الأمین را شاید بتوان با مجموعه خصوصیت های فکری، اخلاقی و سهم بالایی که در موفقیت های نظام در کردستان داشت، سید شهدای کردستان نامید. او از اوّلین سربازان مخلص امام و انقلاب بود که وارد کردستان شد. در کمتر نبرد سرنوشت ساز و دشواری بود که نام، تدبیر، توان و شجاعتش سر زبان ها نباشد. ویژگی های اخلاقی او بی نظیر بود.

ایشان علاوه بر این که از مهم ترین فرماندهان عملیات در بیشتر محورهای پاک سازی شده در کردستان بود، از فرماندهانی بود که نظیر دو همراه دیرینه اش، سردار شهید کاظمی و سردار شهید [حاج حسین ] خرّازی، در اغلب نبردها، در عین حالی که فرمانده بود، سرباز خطشکن مقدم جبهه هم بود و به قدری مجروح شده بود که دیگر به حقیقت جای سالمی در بدنش پیدا نمی شد.

حاج حسین روح الأمین با همه تأثیر و حضوری که در کردستان داشت، به جهت دوستی عمیقی که با شهید خرّازی داشت، هر بار که عملیات مهمی در جنوب و غرب شکل می گرفت، هر گونه بود خود را به طور جدی در آنجا سهیم می ساخت و به صورت فرمانده موفقی می درخشید.

در عملیات والفجر نُه سردار عزیز جناب آقای ایزدی به بنده تلفن زدند و گفتند که فلان روز آماده باشید، شما را جهت حضور در قرارگاه در شب عملیات به مریوان می برند. همان شب بنده در عالم رؤیا دیدم که شهید محمدرضا افیونی و چند نفر دیگر از شهدا که از فرماندهان کردستان و از دوستان شهید روح الأمین بودند، آمدند پیش بنده و فرمودند: ما هم فردا همراه شما به منطقه عملیات می آییم و شرکت می کنیم و مطلع باشید در بازگشت، حاج حسین روح الأمین را هم همراه خود می بریم!

بنده صبح بسیار نگران بودم و تا شب که در خاک عراق به منطقه عملیات و قرارگاه عملیاتی رسیدم، همچنان نگران بودم. در اوّلین فرصت که به قرارگاه رسیدم، از روح الأمین جویا شدم. گفتند ایشان جنوب است. خوشحال شدم.

شب عملیات گذشت و عملیات شروع شد. چون درگیری شدید بود، به ما اصرار کردند به مریوان برگردیم. در بین راه که هنوز در خاک کردستان عراق بودیم، دیدیم ماشینی چراغ می زند. نگه داشتیم. دیدیم حاج حسین است؛ شنیده عملیات است، سریع از جنوب برگشته است. من دوبار به زبانم آمد که بگویم «حاجی! شهید می شوی»؛ دلم نیامد.

ایشان لبخندی زد و فرمود: یک چیزی می خواستی بگویی، می خواستی بگویی شهید می شوم، خودم می دانم. پس حلالم کنید!

روز بعد در منطقه عملیات، از تپه ای بالا می رفته اند، به دوست صمیمی اش سردار مقیمان که اکنون فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان است گفته بود: «از عمر من فقط بالا رفتن از این تپه باقی مانده» و لحظاتی بعد، روی همان تپّه به شهادت می رسد.[۲]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

×

سلام علیکم

جهت برقراری ارتباط با مرکز مقاومت بسیج وزارت دادگستری روی آیکن واتس اپ کلیک نمایید یا پیام خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال فرمائید

× مرکز مقاومت بسیج وزارت دادگستری