کد خبر:2141
پ
۱۳۹۹۰۷۲۸۰۰۰۸۲۱_Test_PhotoN
نماینده تهران در مجلس با اشاره به لایحه بودجه 1400 گفت: ایرادات متعدد و عدم تطابق ارقام با واقعیات به احتمال زیاد موجب رد کلیات از سوی نمایندگان خواهد شد چرا که نمی‌توانیم بپذیریم درآمد نفتی 250 درصد رشد داشته باشد و حقوق‌ها فقط 25 درصد.

ارقام بودجه ۱۴۰۰ واقعی نیست/ عدم تطابق افزایش ۲۵ درصد حقوق با افزایش ۲۵۰ درصدی درآمدهای نفتی

ارقام بودجه ۱۴۰۰ واقعی نیست  – رضا تقی پور نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: با عدم حضور رئیس‌جمهور و معاون اول دولت در

ارقام بودجه ۱۴۰۰ واقعی نیست  – رضا تقی پور نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: با عدم حضور رئیس‌جمهور و معاون اول دولت در مجلس هنگام تحویل بودجه سال ۱۴۰۰ دولتمردان توضیحی درباره جزئیات این بودجه ارائه نکردند به همین دلیل نمایندگان شخصاً در حال مطالعه عمیق متن لایحه بودجه سال آتی هستند چرا که مجلس هم هفته جاری تعطیل است و از هفته آینده کارهای خود را پیگیری خواهیم کرد.

تقی‌پور گفت:‌ بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ درهفته آینده از سوی کمیسیون‌های تخصصی مجلس عملیاتی خواهد شد، اما در نگاه اول به چند ایراد اساسی در این لایحه برمی‌خوریم.

وی گفت: ما در لایحه بودجه ۱۴۰۰ شاهد افزایش هزینه‌های دولت با درصد بالایی نسبت به آنچه که در سایر عرصه‌ها وجود دارد هستیم، این در حالی است که شاهد آن هستیم که افزایش حقوق کارمندان در سال آتی ۲۵ درصد درنظر گرفته شده است اما افزایش هزینه‌های دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ بیش از ۱۰ برابر و حدود ۲۵۰ درصد درنظر گرفته شده است که به هیچ‌وجه با و اقعیت تطابق ندارد.

وی گفت: ‌متأسفانه ایرادات این چنینی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ و عدم همخوانی با واقعیت‌ها زیاد است و اگر این بودجه اصلاح نشود قطعا نمایندگان کلیات لایحه بودجه را رد خواهند کرد اما تلاش می‌کنیم با اصلاح کلیدی در لایحه ضمن منطبق کردن ارقام با واقعیت‌ها ساختار بودجه را هم اصلاح کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در وضعیت فعلی لایحه بودجه ۱۴۰۰ به هیچ‌و جه قابل قبول نیست شاید لازم باشد در گام اول رد کلیات آن رأی دهیم چرا که ایرادات این لایحه بسیار بزرگ و مهم است و در غیر این صورت دولت باید این لایحه را پس گرفته و آن را اصلاح کند تا درنهایت مورد قبول مجلس واقع شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

×

سلام علیکم

جهت برقراری ارتباط با مرکز مقاومت بسیج وزارت دادگستری روی آیکن واتس اپ کلیک نمایید یا پیام خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال فرمائید

× مرکز مقاومت بسیج وزارت دادگستری