خبرنگار :
پ

کلیپ تصویری | دعوت شجاع دل به اربعین!

مجری: سؤالی هست که دوست دارم شما بهش جواب بدهید. اگر بنا باشد بگویند شما هرکسی را بخواهید می‌توانید دستش را بگیرید و بیاورید در پیاده‌روی اربعین، ولی یک نفر، اون یک نفر از هر کجای عالم چه کسی خواهد بود و چرا؟

من اگر بخواهم یک نفر را انتخاب کنم بیاورم، حالا ممکن است تعجب کنید، آقای مل گیبسون را بر می‌دارم می‌آورم.

سال‌ها قبل شنیده بودم او با زندگی امام حسین(ع) آشنا شده گفته تعجب می‌کنم چرا تا حالا فیلم سینمایی این شخصیت بزرگ را اینها کار نکردند؟ می‌آورمش خیلی از آن فریاد آزادی‌‌ای که می‌زند یا آن حماسه‌هایی که دنبالش توی خیالات و کارهایش دنبالش هست، بیاید در این جاده ببیند که چقدر جاری هست؟

اربعین و این پیاده‌روی و این تجمع، مقیاس‌ها و ملاک‌های شادی و تفریح را به هم زده، اینجا زیبایی منهای تجمل معنا می‌شود، زیبایی توأم با ذوق سرشاری که ناشی از عاطفه است، ناشی از عشق و محبت است.

کسانی که حتی دیندار نیستند چرا می‌آیند در این مسیر، از این مسیر لذت می‌برند؟ واقعاً اربعین داره یک زندگی به ما ارائه می‌دهد، یک تمدنِ بسیار زیبایی که اصلاً تمدن آنجاست! تمدن اینجایی است که در این خیابان نورانی جاری است.

درحال بارگذاری ...
دریافت ویدیو
کیفیت 360 دریافت
کیفیت 480 دریافت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

×

سلام علیکم

جهت برقراری ارتباط با مرکز مقاومت بسیج وزارت دادگستری روی آیکن واتس اپ کلیک نمایید یا پیام خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال فرمائید

× مرکز مقاومت بسیج وزارت دادگستری